Jak zweryfikować korespondencyjnie odznakę – informacje krok po kroku

1. Przygotuj przesyłkę

W przesyłce powinny się znaleźć:

  • Kronika/książeczka odznak potwierdzająca spełnienie warunków na weryfikowaną odznakę– w postaci papierowej lub elektronicznej (np. nagrana na płycie CD/DVD),
  • informacje na temat zdobywanej odznaki i jej stopnia oraz dane zdobywającego (imię, nazwisko, rok urodzenia),
  • informacje o chęci zakupu odznaki (płatność za odznaki tylko przelewem), adres wysyłkowy
  • adres e-mail, który umożliwi nam kontakt, gdy będziemy potrzebowali dodatkowych wyjaśnień (np. dotyczących weryfikacji odznaki lub wysyłki)

W przypadku weryfikacji bez zakupu odznaki prosimy dołączyć zaadresowaną kopertę zwrotną ze znaczkami pocztowymi. Przy zakupie odznak koszty przesyłki doliczamy do kosztu odznak.

Uwaga! Prosimy nie wysyłać pieniędzy w kopertach. Jest to niezgodne z regulaminem Poczty Polskiej.

2. Wyślij przesyłkę na adres Oddziału

Terenowy Referat Weryfikacyjny
Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie
skrytka pocztowa nr 31

00-001 Warszawa 1

Możesz również wysłać do nas mailem informację o wysłaniu kroniki – może być to przydatne szczególnie w terminie wakacyjnym, kiedy nie odbywają się spotkania weryfikatu i rzadziej odbieramy listy z siedziby ZG PTTK.

3. Poczekaj na informację od nas

Jeśli oprócz weryfikacji chcesz zakupić odznaki, skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić sposób płatności i, sposób wysyłki oraz podać kwotę przelewu (uwzględniającą koszt wysyłki oraz koszt odznak).

4. Zapłać za odznaki

Jeśli płatność za odznaki dokonywana jest przelewem, prześlij nam mailem potwierdzenie. Po otrzymaniu potwierdzenia postaramy się jak najszybciej odesłać odznaki.

5. Odbierz przesyłkę

Po wysłaniu przesyłki wyślemy do Ciebie emaila. W zależności od rodzaju wysyłki w ciągu 2-5 dni przesyłka z odznakami powinna dotrzeć do Ciebie. Czas dostarczenia przesyłki jest niezależny od TRW OM.