Klub Turystyczny Ekonomistów „TRAMP” koło nr 26

Strona internetowa: http://www.tramp.waw.pl/

MAZOWSZE6_html_m7fe6ef4aKlub Turystyczny Ekonomistów TRAMP, koło nr 26, został założony w 1973 r. i skupia głównie studentów i absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zainteresowanych szeroko pojętą turystyką. Działalność Klubu skupia się na organizacji wyjazdów turystycznych i krajoznawczych. Organizowane są zarówno wyjazdy mające wieloletnią tradycję, sięgającą początków Klubu, jak i spontaniczne wypady weekendowe i dłuższe wyprawy wakacyjne. Z TRAMPem można zwiedzać ciekawe miasta (w ostatnim czasie Sankt Petersburg, Kijów, Praga, Moskwa), jak również pojechać w dalekie góry (Ural, Sajany, Ałtaj, Krym, Karpaty Rumuńskie i Ukraińskie). Jednak w ciągu roku akademickiego aktywność  Klubu koncentruje się na Polsce. Wyjazdy z największymi tradycjami to Przejście Majowe, odbywające się co roku w weekend majowy w Beskidzie Niskim, Nocne Manewry – nocna impreza na orientację, obóz zerowy dla świeżo przyjętych studentów, Rajd Jesienny „Mrówki” – integracyjny wyjazd dla pierwszego roku po rozpoczęciu roku akademickiego oraz  Rajd Ekonomisty – wspólna wycieczka górska z klubami turystycznymi studentów ekonomii z całej Polski.

Oprócz wyjazdów organizujemy też wiele kursów i innych ciekawych zajęć (m. in. Kurs Turystyki Górskiej, szkolenia z pierwszej pomocy, śpiewanki, całoroczny pokaz slajdów, plenery fotograficzne). W TRAMPie działa kilka nieformalnych sekcji, np. wspinaczki, miłośników kolei, fotografii… Nie wyczerpuje to oczywiście puli zainteresowań członków Klubu.

Tamás Dombi

źródło: zeszyty krajoznawcze „Mazowsze” nr 7, str. 25-26